- Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Stosując się do przepisów Władz Kościelnych odmawiamy tylko modlitwę poświęcenia palm bez pokropienia wodą święconą.
- W tym roku Wielki Tydzień i Triduum Paschalne będziemy przeżywać duchowow większości uczestnicząc w liturgii poprzez media.
WIELKI CZWARTEK przeżywamy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, po Mszy św. nie będzie przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.
WIELKI PIĄTEK przeżywamy pamiątkę męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie odprawia się Mszy świętej. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 1800, a po niej
do godz. 2000 wystawiony będzie Najświętszy Sakrament.
WIELKA SOBOTA to dzień spoczynku Pana Jezusa w grobie.
W TYM ROKU NIE BĘDZIE TRADYCYJNEGO ŚWIĘCENIA POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY. W zamian prosimy, aby przed wielkanocnym śniadaniem odmówić modlitwę zamieszczoną na stronie internetowej.
Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 2000 , ze względu na stan epidemii zostaną pominięte niektóre jej części.
- W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza święta Rezurekcyjna o godz. 600 bez procesji rezurekcyjnej wokół kościoła.
Kolejne Msze święte odprawiane będą o godz. 830, 1000, 1130, 1300 i 1800 - Okazja do spowiedzi św. do środy podczas każdej Mszy św. oraz od godz. 1700
- Jutro o godz. 1700 odczytamy wypominki roczne za naszych zmarłych, a o godz. 1800 za tych zmarłych sprawowana będzie Msza św.
- Składamy życzenia jubilatom i solenizantom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje uroczystości.
- W minionym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy śp. Zofię Sejda i śp. Janinę Żaboklicką. Wieczny odpoczynek….
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU
PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM
W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:
Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.
Wszyscy odpowiadają:
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.
Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.
1 Tes 5, 16-18: Zawsze się radujcie.
Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.
Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.
Albo:
Mt 6, 31 ab.32b-33: Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?
Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.
Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:
Módlmy się.
Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.
Wszyscy: Amen.
Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:
Uczniowie poznali Pana. Alleluja
Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.
Módlmy się:
Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.
Wszyscy: Amen.